форум

Сподели:
Известия
Изчисти всичко

Какво трябва да знам за калимба?

Кюри
(@at)
Нов калимбист

Хей,

Гледах много видеоклипове за инструмента и мисля, че е наистина хубав. Но никога не съм свирил на инструмент и затова не знам нищо за калимба и инструменти като цяло.

Затова исках да задам няколко въпроса. 🙂

- Какви точно са разликите между плоска дъска и резонансна кутия? По-голяма ли е кутията или звучи по-добре?

- Има ли други важни разлики / видове калимби?

- Наистина ли Kalimba звучи така, както звучи в много видеоклипове, или по някакъв начин е била записана чрез тази връзка на компютъра? Защото звукът винаги звучи толкова перфектно? Не знам...

- Къде мога да намеря учебния материал? За предпочитане на немски, за съжаление не мога да чета бележки.

MfG Кури

Цитирам
Тема стартер Публикувано: 13/04/2021 11:17
Наталия Хареса
Саския
(@basket)
Изтъкнат калимбист

Здравейте, радвам се, че сте тук.

да, разликата между кухи и плоски е главно обемът. След това има разлики в настроението, внимавайте да не използвате пентатонична настроена калимба, ако искате да свирите песни.

Да, правилната калимба звучи наистина страхотно. При евтините обикновено имате проблем, че двете външни ламели не се люлеят добре и следователно са тъпи или че изобщо не издават никакъв звук. Но за да започнете и опитате е напълно достатъчно. Тъй като калимбите са товарни животни, те така или иначе се размножават много бързо. 

В момента мога само да препоръчам учебника на Conny Sommer като учебен материал на немски език. 

Ще ти напиша още един PM

Поздрави от Саския

ОтговорЦитирам
Публикувано: 26/04/2021 11:26 ч
Наталия Хареса
Сподели: